אודות

  • slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

 

היסטוריה:

בית הספר למחול "בלט חיפה" הוקם בחיפה בשנת 1974 על ידי זוג מורים וכוריאוגרפים אילנה פסטרנק ואדם פסטרנק ז"ל.

ilana אילנה פסטרנק סיימה את לימודיה באקדמיה למחול בקייב והופיעה כרדנית וסולנית בלהקות "בלט קייב" ו"בלט אודסה". משנת 1974 ועד היום עובדת כמורה למחול קלאסי וכוראוגרפית. מנהלת ומלמדת בבית הספר.
shirly שירלי פסטרנקבוגרת ביה"ס של להקת "בלט חיפה", סיימה ב-1994 את לימודיה באקדמיה למחול באמסטרדאם ועבד כרקדנית וסולנית בלהקת "בת דור" ו"להקת המחול הקיבוצית". מ-2003 עובדת מורה וכוראוגרפית במחול קלאסי וג'אז.
adam אדם פסטרנק ז"ל היה רקדן וסולן בלהקות "תיאטרון הבלט פיטסבורג" ו- "בלט סינסינטי". לאחר סיום לימודיו לתואר שני באומנויות באוניברסיטת סינסינטי בשנת 1973 אדם חזר לישראל.


מייסדי הלהקה תמיד האמינו בחשיבות החינוך והגידול של דורות חדשים של רקדנים והפיתוח של אומנויות המחול בישראל. לאורך שנים, אילנה ואדם פסטרנק פיתחו שיטה ייחודית ללימודי המחול המשלבת את הטוב ביותר של האקדמיה האמריקאית והרוסית (ווגנובה). דורות של רקדנים וסולנים מ-"בלט חיפה" השתלבו בהצלחה רבה בלהקות המפורסמות בארץ ובחו"ל. תלמידים מצטיינים זכו במלגות ופרסים בתחרויות ארציות ובינלאומיות. רבים ממורים למחול בארץ הם יוצאי "בלט חיפה".

 

כיום:

המרכז למחול מנוהל על ידי אילנה ושירלי פסטרנק אשר ממשיכות את הדרך של "בלט חיפה". בסטודיו ניתנים שיעורים במקצועות: בלט קלאסי , משחקי מחול, ג'אז (היפ-הופ וברייק-דאנס), חוג להכשרת מורים , שיעורים פרטיים לרמות המתקדמות.

 

 

maphaifa
 

סטודיו חיפה

למפה גדולה יש ללחוץ על מפה

מפה

סניף חיפה

צור קשר

mapnesher
 

סטודיו נשר

למפה גדולה יש ללחוץ על מפה

מפה

סניף נשר